דוקטור סלמאן זרקא מבקר בהוספיס גליל עליון

דוקטור סלמאן זרקא, מנהלו החדש של בית החולים זיו, התארח בישיבה השבועית של צוות הוספיס גליל עליון.  ד"ר זרקא מונה למנהל בית החולים לפני כשנה וחצי אחרי פרישתו לגמלאות של המנהל הקודם, ד"ר אמבון. במסגרת תהליך הלמידה וההתערות במערכת האזורית ביקש דוקטור סלמאן זרקא להכיר גם את עבודת ההוספיס.

בישיבה הציגו אנשי צוות ההוספיס בפני ד"ר זרקא את התפישה של "מהו הוספיס", את החזון של ההוספיס, ואת דרכי הגשמתם בעבודה היומיומית של הוספיס בית ברחבי הגליל והגולן. הוזכרו גם שיתוף הפעולה השוטף בין בית החולים להוספיס וכן פרויקטים משותפים בנושאים מקצועיים ספציפיים. דוקטור סלמאן זרקא סיפר על דרכו המקצועית מפקיעין, דרך שירות קבע כרופא בצה"ל ולבסוף כקצין רפואה ראשי בפיקוד צפון, ועד לפרויקט המיוחד של הקמת בית חולים קדמי לפצועים ממלחמת האזרחים בסוריה. בהמשך הציג ד"ר זרקא את חזונו וכווני התפתחות של בית החולים זיו ושל הרפואה בגליל העליון.

כמו כן דובר על המשך שיתוף הפעולה ועל קידום הרעיון, המתגלגל כבר מספר שנים, של הקמת מרפאת טיפול פליאטיבי במסגרת בית החולים.

 

מאמרים נוספים

כל תרומה תתקבל בברכה

אודות הוספיס גליל עליון

ע״ש ננסי קרוליין ז״ל

“אתם לא לבד”, זהו המוטו של הוספיס גליל עליון, ואלו הן גם מילות ההרגעה הראשונות אותן שומעים אנשים החולים במחלה סופנית ובני משפחותיהם בפגישתם הראשונה עם צוות ההוספיס.

הוספיס גליל עליון הוקם בשנתת 1994 על ידי פרופסור ננסי קרוליין, ילידת בוסטון ארה״ב.
ננסי הייתה רופאה פנימאית אשר התמחתה ברפואת חירום, עלתה לארץ בשנת 1977 והייתה למנהלת הרפואית של ״מגן דוד אדום״ עד שנת 1982. בשנה זו יצאה לשליחות בה ניהלה שירותי חירום בעזרת רופאים מוטסים באפריקה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

יד ביד הוספיס

עמותת ״הוספיס גליל עליון״

“אתם לא לבד”, זהו המוטו של הוספיס גליל עליון, ואלו הן גם מילות ההרגעה הראשונות אותן שומעים אנשים החולים במחלה סופנית ובני משפחותיהם בפגישתם הראשונה עם צוות ההוספיס. ההוספיס הוקם בשנת 1994 על ידי פרופסור ננסי קרוליין, ילידת בוסטון ארה״ב. ננסי הייתה רופאה פנימאית אשר התמחתה ברפואת חירום, עלתה לארץ בשנת 1977 והייתה למנהלת הרפואית של ״מגן דוד אדום״ עד שנת 1982. בשנה זו יצאה לשליחות בה ניהלה שירותי חירום בעזרת רופאים מוטסים באפריקה. עמותת ״הוספיס גליל עליון״