הוספיס גליל עליון בשיתוף פעולה מקצועי עם בתי חולים בארץ

לאורך שנות פעילותו התקבל הוספיס גליל עליון כבר-סמכא בתחום הטיפול הפליאטיבי וחלק את הידע שלו עם “אחים לדרך” – צוותים רפואיים מבתי חולים ומארגונים בתחום הטיפול הרפואי.

בעבר התקיים פרויקט כזה עם בית החולים זיו, כאשר רופא ואחות מההוספיס נפגשו אחת לשבוע בבית החולים עם צוותים במחלקות הפנימיות ולוו אותם במהלך הטיפולים בחולי סרטן. בשנת 2015 התמקד הקשר בבית החולים רמב”ם.

מספרת יעל בלייך, מנהלת המערך הסיעודי של ההוספיס:

“במסגרת הפרויקט התקבלו תשעה אחים ואחיות להתנסות קלינית של יום עד ארבעה ימים לכל אחד.

ההתנסות כללה היכרות עם המבנה ודרך העבודה הייחודיים של הוספיס גליל עליון ; התלוות לצוותים של רופא ואחות בביקורי בית שוטפים ובקבלות של חולים חדשים ; השתתפות בישיבה השבועית של כלל צוות ההוספיס. כל משתתפי התכנית, אחים ואחיות ותיקים ומנוסים, ציינו את התרומה המיוחדת של ההתנסות בהוספיס גליל עליון לידע ולהבנות שלהם לגבי הטיפול בחולה במחלה קשה.”.

להלן ציטוט ממסר ששלח אחד האחים שהשתתף בפרוייקט: “אני מודה מאד על החוויה, הרגשתי שאני נמצא עם משפחה…  אתם מקצועיים ואמפטיים ומקרינים הרבה חום ולמדתי המון”.

פרויקט זה מצטרף לכמה פרוייקטים קיימים של הכשרת אנשי מקצועות הבריאות וקשרי עבודה עם האקדמיה, בתוכם הכשרה של ארבע שנים לפסיכולוג רפואי, שנת עבודת שטח לסטודנטים לעבודה סוציאלית בשנת הלימודים האחרונה שלהם, וימי התנסות לסטודנטים לרפואה מאוניברסיטת ת”א ומשלוחת בר אילן הפקולטה לרפואה בצפת.