הוספיס גליל עליון – כנס אביב בנושא טיפול פליאטיבי

כנס אביב של הוספיס גליל עליון – בקהילות מקצועיות שונות מתקיים נוהג של חילופי ידע ולמידה הדדית. אחת הדרכים לכך היא כנס מקצועי בו מוצגים פיתוחים, חידושים והתנסויות בתחום המקצועי הרלוונטי.

בהוספיס גליל עליון נצבר במהלך שני העשורים האחרונים מאגר גדול של ניסיון וידע ייחודי בתחום הטיפול הפליאטיבי וטיפול בחולה הנוטה למות. כמקובל, ההוספיס נוהג לחלוק אותו ולהפיצו במפגשים, בהרצאות ובכנסים בארץ ובעולם.

בדצמבר 2014 התקיים כנס כזה בכפר נהר הירדן למיון 20 שנות קיומו של ההוספיס ו-12 שנה לפטירתה של מייסדת ההוספיס, פרופסור ננסי קרוליין ז"ל. לכנס זה הוזמנו שני מרצים אורחים מחו"ל: האחד הוא פרופסור אריק קאסל מפנסילבניה, אחד המובילים בעולם בתחום הטיפול הפליאטיבי, שכתב כמה ספרים בנושא וחינך דורות של עוסקים בתחום. פרופסור קאסל חבר בוועד המנהל של אגודת ידידי ההוספיס בארה"ב.

השנייה היא  ד"ר ג'ודי לייסי, מומחית בנושא טיפול פליאטיבי מאוסטרליה. ד"ר לייסי שהתה בעבר בארץ ואף עבדה תקופה מסוימת עם ההוספיס.

כנס האביב 2016 מתמקד במישור הארצי. ירצו בו רופאים ומטפלים מבי"ח הדסה בירושלים, לין בחיפה וזיו בצפת; צוות ההוספיס יציג תהליך טיפולי לדוגמה; ויתקיימו פאנלים של מומחים לדיון בסוגיות מקצועיות.

הכנס מיועד לקהילה המקצועית, אך יש בו עניין לא מעט גם למתעניינים בתחום שאינם אנשי מקצוע.

הוא יתקיים ביום ה' 23 במאי 2016 בסינמטק בראש פינה.

aviv הוספיס גליל עליון

מאמרים נוספים

כל תרומה תתקבל בברכה

אודות הוספיס גליל עליון

ע״ש ננסי קרוליין ז״ל

“אתם לא לבד”, זהו המוטו של הוספיס גליל עליון, ואלו הן גם מילות ההרגעה הראשונות אותן שומעים אנשים החולים במחלה סופנית ובני משפחותיהם בפגישתם הראשונה עם צוות ההוספיס.

הוספיס גליל עליון הוקם בשנתת 1994 על ידי פרופסור ננסי קרוליין, ילידת בוסטון ארה״ב.
ננסי הייתה רופאה פנימאית אשר התמחתה ברפואת חירום, עלתה לארץ בשנת 1977 והייתה למנהלת הרפואית של ״מגן דוד אדום״ עד שנת 1982. בשנה זו יצאה לשליחות בה ניהלה שירותי חירום בעזרת רופאים מוטסים באפריקה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

יד ביד הוספיס

עמותת ״הוספיס גליל עליון״

“אתם לא לבד”, זהו המוטו של הוספיס גליל עליון, ואלו הן גם מילות ההרגעה הראשונות אותן שומעים אנשים החולים במחלה סופנית ובני משפחותיהם בפגישתם הראשונה עם צוות ההוספיס. ההוספיס הוקם בשנת 1994 על ידי פרופסור ננסי קרוליין, ילידת בוסטון ארה״ב. ננסי הייתה רופאה פנימאית אשר התמחתה ברפואת חירום, עלתה לארץ בשנת 1977 והייתה למנהלת הרפואית של ״מגן דוד אדום״ עד שנת 1982. בשנה זו יצאה לשליחות בה ניהלה שירותי חירום בעזרת רופאים מוטסים באפריקה. עמותת ״הוספיס גליל עליון״