טיפול ביתי – מאמר מרתק בעיתון הארץ

לאחרונה התפרסמה בעיתון הארץ כתבה מרתקת בנושא טיפול ביתי: "רפואת העתיד: מותאמות אישית בסביבה הביתית". הכתבה מדבר על המודל האוסטרלי של "בית חולים ללא לבנים" שהופך להיות רלוונטי יותר ויותר עם השנים, ועם הצפיפות בבתי החולים. המודל מדבר על הקמת בתי חולים בבתי החולים עצמם, שם הם יכולים להיות מטופלים על ידי מיטב הרופאים, בסביבה הטבעית שלהם ועם התזונה הנכונה להם. המודל, לא רק שאינו יקר יותר, אלא  יותר זול, מפנה מיטות בבתי החולים ועוזר לרופא להכיר את החולה לעומק ולייצר תחושת קרבה והיכרות בין השניים.  מודל זה הוא אידאלי עבור חולים מבוגרים עם בעיות מורכבות, עבור חולים בעלי מוגבלויות פיזיות ועבור חולים עם סיכון מוגבר לזיהומים.

גם הוספיס גליל עליון מציע טיפול ביתי לחולי סרטן סופניים, בביתו של החולה ולצד משפחתו וקרוביו.

לקריאת הכתבה המלאה מעיתון הארץ, הקליקו כאן

מאמרים נוספים

כל תרומה תתקבל בברכה

אודות הוספיס גליל עליון

ע״ש ננסי קרוליין ז״ל

“אתם לא לבד”, זהו המוטו של הוספיס גליל עליון, ואלו הן גם מילות ההרגעה הראשונות אותן שומעים אנשים החולים במחלה סופנית ובני משפחותיהם בפגישתם הראשונה עם צוות ההוספיס.

הוספיס גליל עליון הוקם בשנתת 1994 על ידי פרופסור ננסי קרוליין, ילידת בוסטון ארה״ב.
ננסי הייתה רופאה פנימאית אשר התמחתה ברפואת חירום, עלתה לארץ בשנת 1977 והייתה למנהלת הרפואית של ״מגן דוד אדום״ עד שנת 1982. בשנה זו יצאה לשליחות בה ניהלה שירותי חירום בעזרת רופאים מוטסים באפריקה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

יד ביד הוספיס

עמותת ״הוספיס גליל עליון״

“אתם לא לבד”, זהו המוטו של הוספיס גליל עליון, ואלו הן גם מילות ההרגעה הראשונות אותן שומעים אנשים החולים במחלה סופנית ובני משפחותיהם בפגישתם הראשונה עם צוות ההוספיס. ההוספיס הוקם בשנת 1994 על ידי פרופסור ננסי קרוליין, ילידת בוסטון ארה״ב. ננסי הייתה רופאה פנימאית אשר התמחתה ברפואת חירום, עלתה לארץ בשנת 1977 והייתה למנהלת הרפואית של ״מגן דוד אדום״ עד שנת 1982. בשנה זו יצאה לשליחות בה ניהלה שירותי חירום בעזרת רופאים מוטסים באפריקה. עמותת ״הוספיס גליל עליון״