טיפול בסיכוני לחץ דם גבוה: כיצד הוספיס יכול לסייע בניהולם

כיצד הוספיס יכול לסייע בטיפול בסיכוני לחץ דם גבוה ולשפר את ניהול לחץ הדם בחולים קשישים?

אנשי הצוות המקצועי של ההוספיס, כחלק מתפקידם לבדוק באופן שוטף את ערכי לחץ הדם של המטופל, יכולים להעריך את הסיכונים ולפתח תוכנית אישית, בעזרתה הם יוכלו לנהל ולנטר אותו באופן שוטף. ההערכה עשויה לכלול היסטוריה רפואית של המטופל, תרופות שהוא נוטל, אורח החיים שלו, ולבדוק האם ישנם גורמים שתורמים ללחץ דם גבוה. בהתבסס על ההערכה, צוות ההוספיס יכול לעבוד עם הרופא הראשי של המטופל על מנת לפתח תוכנית טיפול.

אילו דברים  ניתן לעשות בהוספיס על מנת לטפל בלחץ דם גבוה?

  • ניהול תרופות: מרכיב חיוני בניהול לחץ דם, ואנשי מקצוע יכולים לעזור להבטיח שהמטופלים יקחו את התרופות שלהם כפי שנקבע. הם גם יכולים לעקוב יום יום אחר תגובת המטופל לתרופות ולדווח לרופא על תופעות לוואי שליליות. 
  • שינויים תזונתיים: יכולים להיות יעילים בטיפול בסיכוני ללחץ דם. אנשי צוות ההוספיס יכולים לספק הדרכה לגבי הרגלי אכילה בריאים דלי נתרן ועשירים בפירות, ירקות ודגנים מלאים. הם יכולים גם להציע עצות לגבי בקרת מנות וטכניקות הכנת מזון המקדמות את בריאות הלב.
  • פעילות גופנית סדירה: מרכיב חשוב נוסף בניהול לחץ דם. צוות הוספיס יכול לעבוד עם המטופל על מנת לפתח תוכנית פעילות גופנית המתאימה ליכולות הפיזיות שלו ולמצבו הבריאותי. הם יכולים גם לספק עידוד ותמיכה כדי לעזור למטופל לשמור על שגרת פעילות גופנית קבועה.
  • טכניקות להפחתת מתח: מדיטציית מיינדפולנס, תרגילי נשימה עמוקה ויוגה, יכולות גם לסייע בשמירה על רמות לחץ הדם.
  • בנוסף להתערבויות אלו, השפעת הוספיס על לחץ דם יכולה להתבטא במתן תמיכה רגשית ורוחנית גם לחולים וגם למשפחותיהם. מתח וחרדה יכולים לתרום ליתר לחץ דם, וטיפול בהוספיס יכול לעזור להקל על גורמים אלה על ידי מתן סביבה תומכת לחולים ויקיריהם.

לסיכום 

לחץ דם גבוה הוא בעיה בקרב קשישים חולים, וטיפול בסיכוני לחץ הדם הוא חיוני למניעת סיבוכים חמורים יותר. טיפול באמצעות שירותי הוספיס בית יכול למלא תפקיד חיוני גם בניהול לחץ דם על ידי ניהול תרופות, הדרכה תזונתית, תוכניות של פעילות גופנית, טכניקות להפחתת מתח ותמיכה רגשית, הניתנים למטופלים ולבני משפחותיהם על ידי אנשי הצוות המלווה.

מאמרים נוספים

כל תרומה תתקבל בברכה

אודות הוספיס גליל עליון

ע״ש ננסי קרוליין ז״ל

“אתם לא לבד”, זהו המוטו של הוספיס גליל עליון, ואלו הן גם מילות ההרגעה הראשונות אותן שומעים אנשים החולים במחלה סופנית ובני משפחותיהם בפגישתם הראשונה עם צוות ההוספיס.

הוספיס גליל עליון הוקם בשנתת 1994 על ידי פרופסור ננסי קרוליין, ילידת בוסטון ארה״ב.
ננסי הייתה רופאה פנימאית אשר התמחתה ברפואת חירום, עלתה לארץ בשנת 1977 והייתה למנהלת הרפואית של ״מגן דוד אדום״ עד שנת 1982. בשנה זו יצאה לשליחות בה ניהלה שירותי חירום בעזרת רופאים מוטסים באפריקה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

יד ביד הוספיס

עמותת ״הוספיס גליל עליון״

“אתם לא לבד”, זהו המוטו של הוספיס גליל עליון, ואלו הן גם מילות ההרגעה הראשונות אותן שומעים אנשים החולים במחלה סופנית ובני משפחותיהם בפגישתם הראשונה עם צוות ההוספיס. ההוספיס הוקם בשנת 1994 על ידי פרופסור ננסי קרוליין, ילידת בוסטון ארה״ב. ננסי הייתה רופאה פנימאית אשר התמחתה ברפואת חירום, עלתה לארץ בשנת 1977 והייתה למנהלת הרפואית של ״מגן דוד אדום״ עד שנת 1982. בשנה זו יצאה לשליחות בה ניהלה שירותי חירום בעזרת רופאים מוטסים באפריקה. עמותת ״הוספיס גליל עליון״