יום הולדת לברנרד בל, ממקימי אגודת ידידי ההוספיס בארה"ב

אגודת ידידי ההוספיס בארה"ב הוקמה בארה"ב לפני כעשרים שנה, על ידי ברנרד (ברני) בל את , על פי בקשת פרופ' ננסי קרוליין, מייסדת עמותת הוספיס גליל עליון. במהלך שנות קיומה העבירה האגודה תרומה לעמותה מעל מיליון דולר ושימשה כאחד מעמודי התווך להבטחת קיומו. ברני עצמו ניהל הוספיסים והיה גורם מרכזי בהקמת איגוד ההוספיסים האמריקאי (בארה"ב יש כ-5000 הוספיסים) ובהשגת תמיכה ממשלתית באחזקתם. הוא גם שימש כנשיא האיגוד עד לפרישתו. ברני ביקר בארץ מספר פעמים, ובפעם האחרונה לפני שנתיים וחצי.

בסוף נובמבר 2015 חגג ברני בל את יום הולדתו בפרובידנס, רוד איילנד, שם נולד לפני 95 שנים.  לאירוע המשמח הגיע מנהל הוספיס גליל עליון, שרוליק קנול, שגם הגיש לברני את מתנת יום ההולדת והעביר לו את איחולי העמותה והצוות לעוד שנים רבות וטובות.

נאחל שוב לברני מזל טוב ובריאות טובה לעוד שנים רבות!

 

מאמרים נוספים

כל תרומה תתקבל בברכה

אודות הוספיס גליל עליון

ע״ש ננסי קרוליין ז״ל

“אתם לא לבד”, זהו המוטו של הוספיס גליל עליון, ואלו הן גם מילות ההרגעה הראשונות אותן שומעים אנשים החולים במחלה סופנית ובני משפחותיהם בפגישתם הראשונה עם צוות ההוספיס.

הוספיס גליל עליון הוקם בשנתת 1994 על ידי פרופסור ננסי קרוליין, ילידת בוסטון ארה״ב.
ננסי הייתה רופאה פנימאית אשר התמחתה ברפואת חירום, עלתה לארץ בשנת 1977 והייתה למנהלת הרפואית של ״מגן דוד אדום״ עד שנת 1982. בשנה זו יצאה לשליחות בה ניהלה שירותי חירום בעזרת רופאים מוטסים באפריקה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

יד ביד הוספיס

עמותת ״הוספיס גליל עליון״

“אתם לא לבד”, זהו המוטו של הוספיס גליל עליון, ואלו הן גם מילות ההרגעה הראשונות אותן שומעים אנשים החולים במחלה סופנית ובני משפחותיהם בפגישתם הראשונה עם צוות ההוספיס. ההוספיס הוקם בשנת 1994 על ידי פרופסור ננסי קרוליין, ילידת בוסטון ארה״ב. ננסי הייתה רופאה פנימאית אשר התמחתה ברפואת חירום, עלתה לארץ בשנת 1977 והייתה למנהלת הרפואית של ״מגן דוד אדום״ עד שנת 1982. בשנה זו יצאה לשליחות בה ניהלה שירותי חירום בעזרת רופאים מוטסים באפריקה. עמותת ״הוספיס גליל עליון״