עיגול לטובה

עיגול לטובה – הוספיס גליל עליון

עמותת עיגול לטובה פועלת ללא מטרות רווח למען כלל החברה הישראלית. מוטו העמותה “כסף קטן משנה הרבה” מסביר את משנתה על רגל אחת – בעזרת מנגנון חכם, דרכו אפשר לעגל כל עסקה בכרטיס האשראי או תלוש המשכורת ואת ההפרש לתרום לעמותה הקרובה ללב. כך יכול כל אדם, גוף או ארגון בישראל לתרום קצת ולהשיג הרבה.

בחודש מאי 2015, הצטרף גם הוספיס גליל עליון לעמותת עיגול לטובה, מתוך רשימה מכובדת של העמותות להן ניתן לתרום את האגורות שמעוגלות מכל עסקה (למשל, קניות בסכום של 42.60 ש”ח יעוגלו לסכום של 43 ש”ח – 40 האגורות שנוספו יועברו במלאן לעמותה הנבחרת). מאז הצטרפו למעלה מ-1,800 איש, שביחד מצליחים לגייס סכומים לא מבוטלים שמהווים תרומה להוספיס.

מצטרפים חדשים יתקבלו בברכה!

כפי שצויין, עמותת עיגול לטובה, פועלת ללא מטרות רווח. היא נוסדה בשנת 2008 על ידי 3 יזמים ואנשי עסקים על מנת להרחיב את מעגל הנתינה והתרומה בישראל.

העמותה נוסדה כחלק מתנועה חברתית בינלאומית בשם Round-Up International שקוראת לשינוי חברתי ושיתוף פעולה בין אנשים ברחבי העולם בנושאים חברתיים. ישראל היא חלוצה ביישום המנגנון ונחשבת מודל לחיקוי וללמידה.

בתור עמותה שפועלת ללא מטרות רווח, יש לה ועדה ציבורית, שמהווה את הגוף האחראי על רשימת העמותות המאושרות שיכולות להיות שותפות. חברי הועדה הציבורית בעבר ובהווה הם דמויות בעלות שם כמו נשיא בית המשפט העליון לשעבר מאיר שמגר שישב בראש הועדה מיום היווסדה ועד 2019. כל חברי הועדה עובדים בהתנדבות מלאה והם נבחרים על ידי חברי הועד המנהל של העמותה. הרשימה משקפת עמותות העוסקות במגוון נושאים חברתיים כך שכל תורם יכול לבחור יעד תרומה לעמותה משמעותי עבורו.

כיום משתתפות בעמותת עיגול לטובה כ – 230 עמותות. עמותת הוספיס גליל עליון, שמלווה אנשים רבים בסוף מסע חייהם, תומכת בהם ובבני משפחותיהם בחודשי חייהם האחרונים בכל צורה ודרך אפשרית על מנת להקל על הסבל הפיזי, הרגשי והרוחני, יכולה ליהנות גם היא מאותם שקלים יקרי ערך הנתרמים במסגרת עיגול לטובה.

אחד מהיתרונות של עמותת עיגול לטובה הוא שתהליך ההצטרפות פשוט וקצר. מחליטים בו עבור איזו עמותה מעוניינים לעגל.

לתשומת לב! ברגע שנרשמים, לתורמים אין צורך למלא פרטי אשראי מלאים אלא רק את 4 הספרות האחרונות. המערכת תדע לנתב את האגורות ליעדן. התורמים יכולים לראות מדי חודש בדף חיובי האשראי כמה הם עגלו לטובה, ואת העמותה שנהנית מכך.

כמו שנהוג לומר, שגם נר קטן מאיר חדר חשוך, כך האגורות שנאספות, ומסתכמות בדרך כלל בכ – 4 ש"ח בחודש, יכולות לשנות הרבה.

אם מחליטים לשנות תרומה לעמותה, גם פה התהליך פשוט: נרשמים מחדש, והרישום החדש עולה על הישן.

ישנה גם דרך להשתתף בתרומה באמצעות עיגול לטובה על ידי עיגול המשכורת החודשית. עובדים המעוניינים להצטרף יכולים לתת הוראה לעגל את שכר הנטו החודשי שלהם למטה ולתרום את ההפרש לעמותה על פי רצונם.

עיגול לטובה

רוצה להתחיל לעגל לטובת הוספיס גליל עליון?