צוות הוספיס גליל עליון – יום גיבוש

צוות הוספיס גליל עליון יוצא ליום גיבוש! בכל ארגון קיים צורך להתנתק מדי פעם מהיום יום הלוחץ, ולאפשר לצוות יום של פעילות שכולה הנאה ומילוי מצברים אישית וקבוצתית. מאחר שחלקו הגדול של תקציב ההוספיס בנוי על תרומות החליט צוות הוספיס גליל עליון לתרום את כספי השי לחג למימון יום גיבוש אחד בשנה. יום הגיבוש של 2016 התקיים כשבועיים אחרי כנס האביב, בו הושקעו שעות עבודה רבות, מעבר לתפקוד השוטף.

היום התחיל במטעי הדובדבן של מרום גולן. על שולחנות כרם "רוח" וארוחת בוקר ישראלית שהוכנה על ידי הקיבוץ, התקיימה ישיבת הצוות השבועית הרגילה של הוספיס גליל עליון – בה סוכם כנס האביב ונמסרו דיווחים ועדכונים על המטופלים.

לאחר סקירה מפיו של חבר הקיבוץ על הגולן בכלל ועל מרום גולן בפרט, ניתנו לכל אחד ואחת סלסילות פלסטיק והצוות פשט על העצים הסמוכים, לקטיף עצמי של דובדבנים אדומים ומתוקים. בשעות הצהריים הגיע הצוות לשאר ישוב ויצא לכשעתיים של "מסע באיזי" בטרקטורונים בנהיגה עצמית. בתחנות שונות במורדות הגולן צפה צוות הוספיס גליל עליון על העמק וקיבל הסברים על הנוף ועל ההיסטוריה של המקום. המסע הסתיים בחורשת הנופלים בשאר ישוב, שם נשטף אבק היום במי הבניאס הקרים והוגשה ארוחת ערב עשירה.

אחריה התקיימה סדנה בהנחית סטודנט לעבודה סוציאלית ממכללת תל חי העושה בהוספיס גליל עליון את שנת עבודת השטח שלו, ובסופה השתרעו כולם על המחצלות על גדת הנחל והאזינו בעיניים עצומות לנגינתה ושירתה של סטודנטית נוספת מתל חי.

כשסיימה, עדיין לא קם איש ללכת הביתה. היה חבל לכולם שהיום נגמר.

 

רוצים להיות חלק? אם ברצונכם לבצע תרומה לעמותה – הוספיס גליל עליון, מוזמנים להצטרף ולהפוך למתנדבים בצפון ואם אין לכם מספיק זמן, כל תרומה כספית יכולה לעזור, עם פרויקט עיגול לטובה.

מאמרים נוספים

כל תרומה תתקבל בברכה

אודות הוספיס גליל עליון

ע״ש ננסי קרוליין ז״ל

“אתם לא לבד”, זהו המוטו של הוספיס גליל עליון, ואלו הן גם מילות ההרגעה הראשונות אותן שומעים אנשים החולים במחלה סופנית ובני משפחותיהם בפגישתם הראשונה עם צוות ההוספיס.

הוספיס גליל עליון הוקם בשנתת 1994 על ידי פרופסור ננסי קרוליין, ילידת בוסטון ארה״ב.
ננסי הייתה רופאה פנימאית אשר התמחתה ברפואת חירום, עלתה לארץ בשנת 1977 והייתה למנהלת הרפואית של ״מגן דוד אדום״ עד שנת 1982. בשנה זו יצאה לשליחות בה ניהלה שירותי חירום בעזרת רופאים מוטסים באפריקה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

יד ביד הוספיס

עמותת ״הוספיס גליל עליון״

“אתם לא לבד”, זהו המוטו של הוספיס גליל עליון, ואלו הן גם מילות ההרגעה הראשונות אותן שומעים אנשים החולים במחלה סופנית ובני משפחותיהם בפגישתם הראשונה עם צוות ההוספיס. ההוספיס הוקם בשנת 1994 על ידי פרופסור ננסי קרוליין, ילידת בוסטון ארה״ב. ננסי הייתה רופאה פנימאית אשר התמחתה ברפואת חירום, עלתה לארץ בשנת 1977 והייתה למנהלת הרפואית של ״מגן דוד אדום״ עד שנת 1982. בשנה זו יצאה לשליחות בה ניהלה שירותי חירום בעזרת רופאים מוטסים באפריקה. עמותת ״הוספיס גליל עליון״