הוספיס גליל עליון – סיפור יפה על שמיכת טלאים ותרומה לעמותה.

סיפור יפה לקראת הפסח על תרומה לעמותה – הוספיס גליל עליון:

שמיכת טלאים

אורית נצר מאבן יהודה עסקה במשך שנים ב-Quilting, אמנות שימושית המוכרת גם כ"עבודת טלאים" – יצירת שמיכות ותמונות מפיסות בדים שונות. בתקופה מסוימת התגוררה אורית במטולה בה עבדה כאחות טיפת חלב והשתתפה בחוג "הגליליות", קבוצת נשים העוסקות בתחום, שנהגו להיפגש אחת לחודשיים, לחילופי דעות וטכניקות וגם למפגש חברתי.

בשנת 2011 נפטרה אורית ממחלת הסרטן אתה נלחמה במשך 7 שנים.

לאחר השבעה פנה בעלה של אורית לחברתה הטובה של אורית, לאה הובר מכפר גלעדי, והציע להעביר לה את אוסף הבדים של אורית. לאה נדהמה ממה שראתה, "כמות מסחרית" כהגדרתה. בעלה של אורית היה איש עסקים שנסע בעולם והביא לאשתו בדים מכל מקום בו ביקר.

כמות הבדים עלתה בהרבה על צרכיה של לאה. היא חשבה על רעיון לציין את אורית ואת התקופה בה הייתה חברה ב"הגליליות". לאה הציעה לכל חברות החוג לרכוש בדים במחיר אחיד ולתרום את הכסף להוספיס גליל עליון, המטפל בחולי סרטן בסוף דרכם. לאה עצמה פגשה במחלה פעמיים, כאשר לקחה ממנה את שני הוריה. הדבר היה לפני זמן רב. "חבל שלא היה אז "הוספיס בית" אומרת לאה. "הצוות בבית החולים האיטלקי היה נפלא, אך זה עדיין רחוק מהאפשרות לסיים את החיים בבית, בקרב בני המשפחה, בלווי תמיכה פיזית ונפשית של צוות מקצועי".

מכירת הבדים נמשכה כחודש. השמועה פשטה כנפיים והגיעו גם אמניות מחוץ לאזור. המכירות הניבו סך של 8,450 ₪.

השבוע, לקראת חג הפסח, הועבר הסכום כולו בתור תרומה להוספיס גליל עליון המספק טיפול פליאטיבי בישראל.

 

אם גם אתם רוצים לתרום להוספיס, אנו מזמינים אתכם להצטרף לפרויקט עיגול לטובה – כל תרומה קטנה עוזרת.

H32 הוספיס גליל עליון

בתמונה למעלה: בנות קבוצת הגליליות נפרדות מאורית נצר ז"ל, כאשר עזבה את הגליל. השטיח קיר בנוי מריבועים שהכינו הנשים, כל אחד בצורת ורד, בסגנון אחר. אורית נצר ז"ל בתמונה משמאל.

H33 הוספיס גליל עליון

בתמונה למטה: כל חברות קבוצת "הגליליות". הקבוצה הגרעינית נוצרה ב-1992/3, ועדיין פועלת באיזור. אורית בשורה הראשונה מימין (יושבת). התמונה צולמה במועדון עין חרוד ב-2001.

 

מאמרים נוספים

כל תרומה תתקבל בברכה

אודות הוספיס גליל עליון

ע״ש ננסי קרוליין ז״ל

“אתם לא לבד”, זהו המוטו של הוספיס גליל עליון, ואלו הן גם מילות ההרגעה הראשונות אותן שומעים אנשים החולים במחלה סופנית ובני משפחותיהם בפגישתם הראשונה עם צוות ההוספיס.

הוספיס גליל עליון הוקם בשנתת 1994 על ידי פרופסור ננסי קרוליין, ילידת בוסטון ארה״ב.
ננסי הייתה רופאה פנימאית אשר התמחתה ברפואת חירום, עלתה לארץ בשנת 1977 והייתה למנהלת הרפואית של ״מגן דוד אדום״ עד שנת 1982. בשנה זו יצאה לשליחות בה ניהלה שירותי חירום בעזרת רופאים מוטסים באפריקה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

יד ביד הוספיס

עמותת ״הוספיס גליל עליון״

“אתם לא לבד”, זהו המוטו של הוספיס גליל עליון, ואלו הן גם מילות ההרגעה הראשונות אותן שומעים אנשים החולים במחלה סופנית ובני משפחותיהם בפגישתם הראשונה עם צוות ההוספיס. ההוספיס הוקם בשנת 1994 על ידי פרופסור ננסי קרוליין, ילידת בוסטון ארה״ב. ננסי הייתה רופאה פנימאית אשר התמחתה ברפואת חירום, עלתה לארץ בשנת 1977 והייתה למנהלת הרפואית של ״מגן דוד אדום״ עד שנת 1982. בשנה זו יצאה לשליחות בה ניהלה שירותי חירום בעזרת רופאים מוטסים באפריקה. עמותת ״הוספיס גליל עליון״