הוספיס בית – מתחשבים גם בבני המשפחה

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים החולים במחלות חשוכות מרפא, אשר נמצאים בשלב בו האבחנה היא שנותרו להם חודשים ספורים או שבועות בודדים לחיות, בוחרים להשתמש בשירותי הוספיס בית כדי לאפשר לעצמם להעביר את ימי חייהם האחרונים בביתם, בסביבה מוכרת בה הם מטופלים ומוקפים בבני המשפחה, במכרים, בחברים ובאנשים הקרובים להם.
בהמשך לחוק החולה הנוטה למות המוסד לביטוח לאומי, קופות החולים וחברות הביטוח מממנות חלק מההוצאות הכרוכות בהפעלת המערכים של שירותי הוספיס. אך מאחר והטיפול באנשים הנוטים למות הוא מורכב ומתפרש על כל התחומים – הפיזי, הנפשי, החברתי והרוחני – ואם רוצים שאכן החולה ימות בכבוד, תמיד יש צורך במימון נוסף.
לצורך זה קמו עמותות כמו לדוגמה הוספיס גליל עליון – עמותה המספקת שירותים נרחבים לחולים סופניים – וזקוקה לתרומות שיאפשרו לה לספק את הצרכים הייחודיים לאותם חולים המתמודדים לא רק עם כאבים וסבל פיזי בלתי נתפס, אלא גם עם כאבים נפשיים בלתי נתפסים. לכן כל תרומה לעמותה כזאת יכולה לאפשר הקלה על הסבל הזה. היא יכולה גם לאפשר לתורם עצירה לרגע, התבוננות בחייו שלו, הזדמנות להעלות שאלות לגבי רגע המוות (שברור שיגיע) ובחירה לעזור לאחר.
כולם מכירים את ילדי בתי הספר שעדיין מתנדבים לעזור בימי תרומה לחולי סרטן אך חשוב להבין שכל עמותה המספקת שירותי הוספיס בית מטפלת לא רק בחולי סרטן סופניים אלא גם בחולים הסובלים ממחלות סופניות אחרות.
אחד מהדברים שחשוב לזכור כאשר תורמים תרומה לעמותה כזאת הוא שחלק מהכסף מיועד גם לעזרה לבני המשפחה.
רבים מכירים אנשים שהם בני משפחה של חולה סרטן או חולה במחלה חשוכת מרפא אחרת וברור שהם זקוקים לעזרה ותמיכה לא פחות מאשר החולה עצמו.

במסגרת שירותי הוספיס בית בני המשפחה מקבלים:

  • הדרכה וליווי בטיפול בחולה;
  • עזרה בהחלטות קשות ברגעי משבר;
  • תמיכה רגשית תוך כדי תהליך;
  • ליווי רוחני במידת הצורך;
  • ייעוץ פיננסי;
  • וכאשר הגיעה שעת האמת והחולה נפטר – המשך תמיכה וסיוע בתהליך האבל והשכול.

איננו יודעים מה העתיד טומן בחובו אך טוב לדעת שישנם שירותים כאלו שיכולים לעזור, להקל ולתמוך בעת צרה.

מאמרים נוספים

כל תרומה תתקבל בברכה

אודות הוספיס גליל עליון

ע״ש ננסי קרוליין ז״ל

“אתם לא לבד”, זהו המוטו של הוספיס גליל עליון, ואלו הן גם מילות ההרגעה הראשונות אותן שומעים אנשים החולים במחלה סופנית ובני משפחותיהם בפגישתם הראשונה עם צוות ההוספיס.

הוספיס גליל עליון הוקם בשנתת 1994 על ידי פרופסור ננסי קרוליין, ילידת בוסטון ארה״ב.
ננסי הייתה רופאה פנימאית אשר התמחתה ברפואת חירום, עלתה לארץ בשנת 1977 והייתה למנהלת הרפואית של ״מגן דוד אדום״ עד שנת 1982. בשנה זו יצאה לשליחות בה ניהלה שירותי חירום בעזרת רופאים מוטסים באפריקה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

יד ביד הוספיס

עמותת ״הוספיס גליל עליון״

“אתם לא לבד”, זהו המוטו של הוספיס גליל עליון, ואלו הן גם מילות ההרגעה הראשונות אותן שומעים אנשים החולים במחלה סופנית ובני משפחותיהם בפגישתם הראשונה עם צוות ההוספיס. ההוספיס הוקם בשנת 1994 על ידי פרופסור ננסי קרוליין, ילידת בוסטון ארה״ב. ננסי הייתה רופאה פנימאית אשר התמחתה ברפואת חירום, עלתה לארץ בשנת 1977 והייתה למנהלת הרפואית של ״מגן דוד אדום״ עד שנת 1982. בשנה זו יצאה לשליחות בה ניהלה שירותי חירום בעזרת רופאים מוטסים באפריקה. עמותת ״הוספיס גליל עליון״