8 יתרונות של הוספיס בבית

ישנן סיבות רבות וטובות מדוע הוספיס ביתי הופך להיות ברחבי העולם וגם בארץ למקום בו חולים סופניים בוחרים לבלות את הזמן שנותר להם לחיות:

הוספיס ביתי – יתרונות

  1. הוספיס בית הוא שירות המוענק לחולה הסופני בביתו בסביבה נוחה ומוכרת. מטופלי ההוספיס שבחרו להיות בבית ולהמשיך לקבל שם טיפול עשו זאת משום שחשוב להם לבלות את תקופת סיום החיים בסביבה מנחמת, מוכרת ואוהבת.
  2. הטיפול המוענק לחולה בהוספיס הוא על ידי מומחים בתחום, אנשים אשר עברו הכשרה מתאימה והקדישו את הקריירה שלהם לטיפול בחולים סופניים במטרה להקל על התקופה הקשה הזאת בחייו של החולה.
  3. הוספיס מספק נוחות אולטימטיבית עבור החולה הנוטה למות. נסיעה לבית חולים יכולה להיות קשה יותר ויותר ככל שהמטופל מתקרב לסוף חייו. במסגרת הטיפול בהוספיס פרטי בבית, כל אנשי המקצוע הדרושים מגיעים ממש למיטה שלו או שלה כדי לספק את הטיפול הנדרש.
  4. בהוספיס, הן על פי הפילוסופיה של הטיפול והן מכוח חוק החולה הנוטה למות, משתדלים למלא את משאלותיו של המטופל ולהתאים את הטיפול באופן אישי, הכל מתוך מטרה שהוא או היא יוכלו לחוות את סוף החיים בתנאים הייחודיים להם.
  5. מסגרת הוספיס בית היא לחלוטין כמו הוספיס פרטי – תשומת הלב מרוכזת רק בחולה; אין חולים אחרים בחדר, אין גורמים מסיחים אחרים. המטופל מעביר את ימיו האחרונים בתחושת כבוד. זהו אחד מ"עקרונות הברזל" של הגישה העומדת בבסיס תנועת ההוספיס: לתת לאדם אפשרות למות בכבוד. אין מוניטורים מצפצפים, ביפרים וזימוניות של רופאים וכו'. חולים שבוחרים לבלות את ימיהם האחרונים בבית ניתנת האפשרות למות באופן בשקט ובשלווה.
  6. כשהחולה בביתו גם לבני משפחה יש מקום והם יכולים לשהות איתו מסביב לשעון; למבקרים יש הרבה יותר חופש להכין ארוחות, להרגיש בנוח ולהישאר כל עוד הם רוצים ומרגישים רצויים.
  7. גם לבני המשפחה והקרובים לא קל בתקופה כזאת; לכן במסגרת שירותי ההוספיס גם הם זכאים לקבל ייעוץ, הדרכה, תמיכה והכוונה. הטיפול אינו מתמקד רק בחולה, אלא גם בסביבתו התומכת.
  8. ישנו גם היבט כלכלי: אשפוז ארוך בבית החולים מטיל עול כלכלי נוסף על המשפחה: אוכל, נסיעות, שינוי בהרגלי עבודה עקב ביקורים וכו'.
    הוספיס בית מקל על העומס הכלכלי באופן משמעותי.

בקצרה
הוספיס פרטי בבית הוא שירות שיכול להקל על הימים האחרונים אותם חווה החולה במחלה סופנית ולאפשר לו ולבני משפחתו לעבור את התקופה בצורה מכובדת, שקטה, אישית מוקף בתשומת לב ובחמלה.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

מאמרים נוספים

כל תרומה תתקבל בברכה

אודות הוספיס גליל עליון

ע״ש ננסי קרוליין ז״ל

“אתם לא לבד”, זהו המוטו של הוספיס גליל עליון, ואלו הן גם מילות ההרגעה הראשונות אותן שומעים אנשים החולים במחלה סופנית ובני משפחותיהם בפגישתם הראשונה עם צוות ההוספיס.

הוספיס גליל עליון הוקם בשנתת 1994 על ידי פרופסור ננסי קרוליין, ילידת בוסטון ארה״ב.
ננסי הייתה רופאה פנימאית אשר התמחתה ברפואת חירום, עלתה לארץ בשנת 1977 והייתה למנהלת הרפואית של ״מגן דוד אדום״ עד שנת 1982. בשנה זו יצאה לשליחות בה ניהלה שירותי חירום בעזרת רופאים מוטסים באפריקה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

יד ביד הוספיס

עמותת ״הוספיס גליל עליון״

“אתם לא לבד”, זהו המוטו של הוספיס גליל עליון, ואלו הן גם מילות ההרגעה הראשונות אותן שומעים אנשים החולים במחלה סופנית ובני משפחותיהם בפגישתם הראשונה עם צוות ההוספיס. ההוספיס הוקם בשנת 1994 על ידי פרופסור ננסי קרוליין, ילידת בוסטון ארה״ב. ננסי הייתה רופאה פנימאית אשר התמחתה ברפואת חירום, עלתה לארץ בשנת 1977 והייתה למנהלת הרפואית של ״מגן דוד אדום״ עד שנת 1982. בשנה זו יצאה לשליחות בה ניהלה שירותי חירום בעזרת רופאים מוטסים באפריקה. עמותת ״הוספיס גליל עליון״